Kongresit i shkon lista me personat non-grata: Mes tyre Sali Berisha

Periskopi.com Lajme

Departamenti Amerikan i Shtetit i ka dorëzuar Kongresit listën e personave të shpallur “non grata”, të cilët akuzohen për korrupsion dhe shkelje të rënda të të drejtave të njeriut.

Mes emrave të ndryshëm në këtë listë, mund të vihet re dhe familja e ish kryeministri Berisha për fshirë vajzën dhe djalin e tij.

Këtë listë e ka ndarë në rrjetet sociale dhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim.

Emri i Sali Berishës dhe familjarëve të tij është i listuar me të korruptuarit nga Bullgaria, Paraguai, Namibia dhe Guatemala./A2