Konjufca: Fajin për infeksionet e ka Qeveria, po shyqyr që ministër qëlloi Arben Vitia

Periskopi.com Lajme

“Shyqyr që qëlloi Arben Vitia ministër, se kushedi ku kish përfundu Kosova,” – deklaroi Konjufca në një intervistë me Adriatik Kelmendin.

Ai deklaroi se megjithëse qeveria kishte përgjegjësinë më të madhe për rastet e reja dhe vdekjet, përgjegjësi kishin edhe institucionet e tjera shëndetësore, përcjell Periskopi.

Më tej, kryeparlamentari konsideroi që ishin shpëtuar shumë jetë – por nuk falenderoi ministrin Vitia për çështjen por punëtorët shëndetësorë.

Konjufca deklaroi se gabimi më i madh kishte qenë hapja totale në verë për rritjen e frikshme të infeksioneve në muajin gusht.

Shpërndaje në: