Konjufca: Murat Jashari zgjidhje jashtë demokracisë, por i vetmi që eviton përplasjen

Periskopi.com Lajme

Glauk Konjufca thotë se Murat Jashari do të ishte zgjidhje për ‘ta evituar përplasjen’.

“Vjosa Osmani e ka planin shumë racional, nëse po doni pa vota, ideja që e ka prezantu Liburni, atëherë jashtë demokracisë, jashtë votës, ekziston në kombin tonë vetëm një pikë që është pika më e naltë e kombit tonë, që është mishërim konkret i luftës tonë për liri dhe shtet, atëherë këtë përgjegjësi, për me kapërcy këtë kohë do të mund ta kishte dikush që është përmbi palët, që tejkalon partitë politike.  Vetëm një familje mundet me qenë mbi të gjithë, pa zgjedhje, pa kurgjo, është përmbi të gjithë, është me evitu përplasjen sepse VV do ta votonte një qeveri të tillë”, thotë ai.

Shpërndaje në: