Konjufcës i dorëzohet Pakoja e Zgjerimit 2021

Periskopi.com Lajme

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog i ka dorëzuar sot kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcës Pakon e Zgjerimit 2021, shrkuan Gazeta Express.

Pjesë e kësaj Pakoje është edhe Raporti për Kosovën.

“Ambasadori i BE-së  Tomash Sunjog ia dorëzoi sot Kryetarit të Kuvendit të Kosovës  Glauk Konjufcës Pakon e Zgjerimit 2021, dukë përfshirë Raportin e Kosovës”, thuhet në njoftimin e Zyrës së BE-së në Kosovë.

Szunyog këtë raport dje ua dorëzoi edhe kryeministrit Albin Kurti dhe presidentes Vjosa Osmani