Koronavirusi ‘gjunjëzon’ Dritën: Edhe një lojtar rezulton pozitiv me koronavirus

Periskopi.com Sporti

Drita luan neser sfidën finale parakualifikuese në Ligën e Kampionëve ndaj Linfield.

Njëri prej lojtarëve kryesor të ekipit, mesfushori  Hamdi Namani ka rezultuar pozitiv me coronavirus, njofton gazetasheshi.

Futbollisti do të mungon në ndeshjen finale të turit paraeleminator të Ligës së Kampionëve.

Në pikëpyetje mbetet paraqitja e Fidan Gërbeshit dhe Bujar Shabanit edhe pse kanë rezultur negativ në testin e dytë.

Takimi mes Dritës dhe Linfield zhvillohet nesër prej orës 18:00.Skuadra që do të fitojë këtë ndeshje kalon në fazën kualifikuese të Ligës së Kampionëve.Edhe kjo ndeshje zhvillohet në Nyon të Zvicrës.

Shpërndaje në: