Kosova e siguron edhe medaljen e gjashtë në Lojërat Mesdhetare

Periskopi.com Sporti

Kosova e ka vazhduar edhe sot ecurinë pozitive në Lojërat Mesdhetare.

Vendi ynë e siguroi sot medaljen e gjashtë në “Oran 2022”, duke u treguar i suksesshëm në ditën e tretë radhazi.

Loriana Kuka e siguroi sot medaljen e radhës pasi u kualifikua në finale të kësaj gare prestigjioze.

Xhudistja pejane e ka të sigurt medaljen e argjendtë, ndërsa më vonë sot do të luftojë për të artën.

Paraprakisht, Kosova i kishte fituar edhe pesë medalje, prej tyre katër nga xhudoja, dy të arta, me Distria Krasniqin e Laura Fazliun dhe dy të bronzta me Akil Gjakovën dhe me Flaka Loxhën.

E sot, Kosova e siguroi medaljen e pestë vetëm nga xhudoja.

Një tjetër medalje e kishte fituar edhe boksieri Shpejtim Bajoku.

Kurse, sportistët tjerë kryesisht patën paraqitje të zbehta në Lojërat Mesdhetare.