Kosova fiton për Fadil Vokrrin – Kryen detyrën me përgjegjësi dhe krenari ndaj Irlandës së Veriut

Periskopi.com Sporti

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Kosovës dhe Irlandës së Veriut, duel ky në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kombëtarja jonë e ka fituar këtë takim me rezultati final në 3:2, shkruan Periskopi.

Golat për ‘Dardanët’ i shënuan Muriqi në minutën e 9’të dhe 52, ndërsa gol shënoi edhe Bytyqi.

Për Irlandën e Veriut realizuan Lavery në fund të pjesë së parë dhe Ballard në minutën e 83’të.

Kosova me me triumfin e sotëm realizon dy fitore dhe një humbje, ndërkaq ndeshjen e fundi për muajin qershor e ka ndaj Greqisë ditën e dielë.