Kosova si ‘loçkë’ në pjesën e parë ndaj Qipros – Muslija e Rrudhani kryen detyrën

Kosova si ‘loçkë’ në pjesën e parë ndaj Qipros – Muslija e Rrudhani kryen detyrën

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Kosovës dhe Qipros.

Rezultati pas 45 minutave të parë është  2 me 0.

Florent Muslija realizoi gol fantastik në minutën e 22-të, kurse Donat Rrudhani e dyfishoi avantazhin me një gol mjeshtëror.

“Dardanët” kishin edhe disa mundësi të tjera, por që nuk i konkretizuan.

Mysafirët u treguan të rrëzikshëm në tri raste, por për fat të mirë nuk e gjetën rrugën e golit.

Mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat në pjesën e dytë.

Shpërndaje në: