Kosova s’u ftua në Samit nga Amerika, presidentja takon Dua Lipajn e Yllka Gashin në tokën e tyre

Periskopi.com Showbiz

Kosova u turpërua duke mos marrë ftesë në Samitin për Demokracinë të organizuar nga vendi ynë më aleat, Amerika, por megjithatë një sukses të vogël e ka shënuar presidentja jonë Vjosa Osmani.

Gjatë vizitës së saj në Amerikë ku u ftua të fliste në një institut, Osmani ka takuar hiç më pak se këngëtaren britanike me origjinë shqiptare, Dua Lipajn.

Përveç znj. Lipaj, ajo ka takuar edhe aktoren Yllka Gashi që arriti suksese me filmin “Zgjoi”.

Të gjitha gratë, përfshirë presidenten, duken elegante dhe kanë veshur që të vishen me ngjyrë të zezë.