Kosova U21 përballet me Çekinë, ajo U17 me Uellsin – synohet rikthimi te rezultatet pozitive

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja e Kosovës do të ketë sonte ndeshje edhe në grupmoshat zinxhir.

Përveç U17 që luajnë me Ishujt Faroe, të angazhuara do të jenë edhe kombëtaret U21 dhe U19.

Kombëtarja U21 e Kosovë luan përballë Çekisë, në udhëtim, me fillim nga ora 18:00, shkruan Periskopi.

Dardanët vijnë në këtë ndeshje pikërisht nga një humbje e pësuar ditë më parë, po ndaj Çekisë.

Kombëtarja U19 në anën tjetër luan në shtëpi dhe ka një sfidë mjaft të vështirë, përballë Uellsit.

U19 e Kosovës vjen pas dy humbjeve radhazi në dy ndeshjet e para kualifikuese. Dardanët pësonin nga Gjeorgjia e Norvegjia, kurse synojnë pikët e para ndaj Uellsit.

Ndeshja mes Kosovës U19 dhe Uellsit U19 luhet me fillim nga ora 15:00. /Periskopi/

Shpërndaje në: