Kosova zhvillon stërvitjen në Izrael, të gjithë lojtarët të gatshëm

Kosova zhvillon stërvitjen në Izrael, të gjithë lojtarët të gatshëm

Të gjithë futbollistët janë në formë të mirë dhe të gatshëm për ta dhënë maksimumin e tyre në ndeshjen kundër Izraelit, sipas Federatës së Futbollit të Kosovës.

Kombëtarja kosovare pas mbërritjes në Izrael e ka zhvilluar edhe stërvitjen.

“Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e fundit kualifikuese për “Euro 2024” kundër Izraelit, e cila do të zhvillohet nesër në stadiumin “Bloomfield” në Tel Aviv, në orën 18:00 (sipas kohës në Kosovë). Stërvitja e fundit i ka shërbyer futbollistëve për t’u ambientuar me fushën e këtij stadiumi dhe për t’u rigjeneruar nga udhëtimi i sotëm. Gëzon fakti se të gjithë futbollistët janë në formë të mirë dhe të gatshëm për ta dhënë maksimumin e tyre në ndeshje”, ka njoftuar FFK.

Shpërndaje në: