Kosovë – Greqi: Notat e lojtarëve, Muriqi më i miri te Kosova

Periskopi.com Sporti

Vedat Muriqi arriti t’i siguronte një pikë kombëtares së Kosovës, në përballjen me Greqinë.

Sulmuesi kosovar shënoi golin e vonshëm në minutën 90+2′, dhe ky gol i dha një pikë skuadrës kombëtare të Kosovës.

Me këtë gol, Muriqi ka marrë edhe një vlerësim më të lartë nga ‘WhoScored’.

‘Dështimi’ i takimit ishte Lirim Kastrati që u vlerësua me 5.7, ngase brenda 45 minutave të parë pranoi 20 herë topin dhe e humbi 12 herë, derisa edhe mori një kartonë të verdhë.

Më poshtë mund të shihni vlerësimet për lojtarët në ndeshjen Kosovë – Greqi. /Periskopi/

Shpërndaje në: