Kosovë-Shqipëri fillon pas pak: Këto janë formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Gratë e Kombëtares së Kosovës në futboll ndeshen me atë të Shqipërisë, në përballjen e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës.

“Dardanet” kanë katër pikë të tubuara deri me tani dhe kërkojnë vetëm fitore në “Fadil Vokrri”, ndaj vashave të Shqipërisë, që gjithashtu kanë arkëtuar katër pikë në pesë ndeshje, shkruan lajmi.net.

Formacionet zyrtare tashmë janë bërë publike:

Kosovë (4-4-2): Kolgeci; Misini, Syla, Hysenaj, Ramaj; Kryeziu, Halilaj, Shala, Memeti; Biqkaj, Reçica

Shqipëri (4-2-3-1): Rexhepi; Gjergji, Maliqi, Curraj, Gjini; Franja, Hia; Maksuti, Krasniqi, Hamidi; Doci

Ndeshja nis në ora 16:00.