Krasniqi: Albini po tutet, e ftojmë edhe një herë në debat

Periskopi.com Lajme

Anëtari i Kryesisë së PDK’së, Memli Krasniqi, ka thënë se do ta ftojnë përsëri kryetarin e VV’së, Albin Kurti, për debat publik duke shtuar se Kurti po frikësohet të dal në debat.

Ftesa e parë e kandidatit të PDK’së për kryeministër, Enver Hoxhaj, për debat publik është refuzuar nga Kurti.

Ai kishte thënë se nuk ka nevojë për të dalur në debat me Hoxhajn, pasi partitë po luftojnë për vend të dytë.

Krasniqi e pranon se ishte vetë PDK që disa vite më parë e kishte refuzuar ftesën e Kurtit për debat publik, por thotë se ftesa për Kurtin qëndron ende.

“E ftojmë edhe një herë Kurtin në debat. Albini po tutet dhe ai e din pse po tutet, sot e kisha ftu i kisha thanë Albin mos u tut”, ka thënë ai.

“Pa Avdullah Hotin. Ai mund të jetë aty nëse dëshiron, por nuk mendoj se i takon atij të jetë aty. Shumica e kandidatëve janë të vjetër. Nuk na pengon. Por nuk mendoj se mund të ofrojë dicka tjetër. Qytetarët duan një debat mes Hoxhajt dhe Kurtit.”, tha ai.

Tutje ai ka thënë se VV nuk ka prezentuar plan të ri për këto zgjedhje. Ai thotë se vendi është përballur me pandeminë dhe se situata nuk është e njëjtë.

“Do të ishte qesharake po të ofronin planin e njëjtë përsëri”, shtoi ai.

Shpërndaje në: