Krasniqi vazhdon të shkëlqej në Malajzi, një gol dhe dy asistime (Video)

Krasniqi vazhdon të shkëlqej në Malajzi, një gol dhe dy asistime (Video)

Liridon Krasniqi po vazhdon të shkëlqej në kampionatin e Malajzisë.

Futbollisti kosovar ka shënuar një gol dhe dy asistime në ndeshjen e fundit të skuadrës së tij Kedah FA, e cila e mposhti 5 me 0 ekipin e Uitm.

Krasniqi shënoi në minutën e 44-të, ndërsa bëri dy super asistime gjatë lojës, duke treguar edhe njëherë formën e jashtëzakonshme në të cilën po kalon.

Lojtari nga Komuna e Vitisë, shpresonë se Albert Bunjaki, trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, ta ftoj atë për ndeshjet kualifikuese në Kupën e Botës gjatë muajit shtator dhe tetor.

https://www.youtube.com/watch?v=x6hoZUjSCbU

Shpërndaje në: