Krijohet dilemë – A ka shtuar peshë Usyk, sa peshon ai tani?

Periskopi.com Sporti

Edhe katër ditë kanë mbetur nga rimeçi i madh mes Oleksander Usyk dhe Anthony Joshuas.

Boksierët e kategorisë së rëndë në boks do të takohen me 20 gusht me fillim nga ora 22:00 me kohën tonë lokale në Arabinë Saudite, shkruan Periskopi.

Sot kishin edhe peshimet zyrtare të dy boksierët, ku ukrainasi rezultoi të ishte më i rëndë krahasur me meçin e parë të shtatorit të vitit 2021.

Usyk thuhet se ka shtuar rreth 15 kilogram nga pasha e tij e mëparshme dhe aktualisht ai peshon plotë 115 kg, kurse kundërshtari i tij Joshua ka 109 kilogram tani.