Kroacia humbet shpresën për fazën tjetër, Republika çeke shumë afër kualifikimit

Periskopi.com Uncategorized

Sapo është mbyllur takimi mes Kroacisë dhe Republikës çeke, e vlefshme për fazën e grupeve të Euro 2020.

Skuadra kroate nuk ka arritur të sigurojë pikët vendimtare të cilat do ta kishin mbajtur në lojë për fazën tjetër, transmeton Periskopi.

Aktualisht kroatët rënditen në vend të 3-të në grupin D, kurse çekët janë të parët momentalisht.

Me rezultatin e sotshëm (1-1), shansat e Kroacisë janë pothuajse 0./Periskopi

Shpërndaje në: