Kroacia merr një lajm të keq, rrezikon të mbetet pa trajner pas Kupës së Botës

Periskopi.com Botërori 2018

Zlatko Dalic nuk ka vendosur akoma për të ardhmen e tij

Zlatko Dalic drejtoi me plotë sukses kombëtaren e Kroacisë, të cilën e dërgoi deri në finale të Kupës së Botës, shkruan Periskopi.

Në finale Kroacia u mposht nga Franca me rezultat 4-2.

I pyetur se a do të qëndrojë në stolin e Kroacisë, ai ka refuzuar të konfirmojë një gjë të tillë.

“Më parë do të bëj disa pushime dhe më pas të vendos. Tani jam gati për pushime. Këto dy muaj ishin shumë të bukur, jam krenar për djemtë,” ka thënë Dalic.

51 vjeçari është në krye të kombëtares kroate që nga tetori i vitit 2017. /Periskopi/