Kroacia nuk po del të jetë as sa “gjysma” e asaj të botërorit, Repubilka çeke shkon e qetë në pushimin e pjesës së parë

Periskopi.com Sporti

Është mbyllur pjesa e parë e sfidës mes Kroacisë dhe Çekisë, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve të Euro 2020.

Skuadra e Çekisë, ka arritur të kalojë në avantazh në minutën e 38-të me të zakonshim Schik i cili realizoi nga pika e bardhë, pas një ndërhyrje të pa menduar mirë nga Lovren

Ja momenti i golit:

VIDEO

Rezultati aktual është 1 me 0 për musafirët, Kroacia duhet të bëjë shumë më tepër nëqoftëso do të qëndrojë në Euro 2020./Periskopi

Shpërndaje në: