Kroatët të gatshëm të shkruajnë historinë (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Kroacia do të luajë në finale të Kupës së Botës kundër Francës

Më pak se një orë kanë mbetur deri në fillimin e finales së madhe të Kupës së Botës që do të zhvillohet ndërmjet Kroacisë dhe Francës, raporton Periskopi.

Kroatët janë të fokusuar në këtë takim dhe dëshirojnë që të shkruajnë historinë duke u shpallur kampion bote për herë të parë.

Lojtarët janë në stadiuimin Luzhniki ku pas pak do të dalin për nxemje dhe më pas në orën 17:00 fillon finalja kundër Francës. /Periskopi/