Kryeziu: Për protestë kundër shtrenjtimit të rrymës mjafton të jemi qytetarë që paguajmë faturën

Periskopi.com Lajme

Ismet Kryeziu ka shkruar rreth protestës që po pritet të mbahet nesër kundër shtrenjtimit të rrymës.

Ai ka thënë se për këtë s’është nevoja e pozicionimit.

Postimi i plotë:

Për të protestuar dhe kundërshtuar shtrenjtimin e rrymës, mjafton të jemi qytetar që duhet të paguajmë faturën në fund të muajit.
S’kemi nevojë të ndjehemi as opozitar e as qeveritar, e as s’kemi nevojë ti dijmë bursat në tregun global, se i dijmë xhepat tanë.