Kupa e Italisë: Juventus – Genoa, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Juventusi do të pres Genoan në kuadër të Kupës së Italisë, ku kualifikimi dërgon në çerekfinale.

Zonja e Vjetër do të paraqitet me shumë ndryshime në këtë ndeshje, duke ruajtur lojtarët kryesorë për ndeshjen në fundjavë me Interin.

Vendi ku të gjithë bashkohen e të gjitha shqisat aktivizohen – Marigona Hill

Nga minuta e parë në portë do të jetë Gigi Buffon, ndërsa kthehet të luajë edhe Giorgio Chiellini.

Në sulm do të jenë Dejan Kulusevski dhe Alvaro Morata.

Në anën tjetër te Genoa në sulm do të luajnë Scamacca dhe Marko Pjaca.

Juventus: Buffon; Demiral, Chiellini, Dragusin; Wesley, Arthur, Bentancur, Bernardeschi; Portanova; Kulusevski, Morata.

Genoa: Paleari; Goldaniga, Bani, Dumbravanu; Ghiglione, Rovella, Lerager, Melegoni, Czyborra; Scamacca, Pjaca.

Shpërndaje në: