Kur Haaland merr topin është bullduzer i vërtetë, nuk ndalet as nga tre mbrojtës dhe goli është i sigurtë

Periskopi.com Sporti

Borussia Dortmund e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Freiburg në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në Bundesligë.

Ishte Erling Haaland i cili realizoi në minutën 45+1 dhe e bëri me stil.

VIDEO