Kur kryetari i Kuvendit deklaronte: Vjosa Osmani është ideale për kryetare të Kuvendit (Video)

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në një deklaratë të mëhershme në T7, pati deklaruar se ‘në Kosovë do të bëhet mirë kur Albin Kurti të bëhet Kryeministër dhe Vjosa Osmani kryeparlamentare”.

“Unë mendoj që ka me u bë mirë për Kosovën kur Albin Kurti dhe këtë kryeministër e kontrollon si kryetare e Parlamentit Vjosa Osmani. Mu nuk më ka ardhë marre këtë me ua thënë edhe kolegëve të mi të LDK-së  edhe vetë Vjosa Osmanit bile edhe para vitit 2017 edhe para disa muajve. Gjithmonë i kam thënë: Vjosë, ti je ideale për kryetare të Parlamentit”, deklaronte Konjufca.

Shpërndaje në: