Kurti adresoi kritika të ashpra ndaj Lajçak, Osmani shihet duke biseduar me të në Nju Jork

Kurti adresoi kritika të ashpra ndaj Lajçak, Osmani shihet duke biseduar me të në Nju Jork

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në New York, është takuar me shefin e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Jospe Borrell.

Po ashtu ajo ka postuar në Facebook një fotografi duke biseduar me Miroslav Lajçakun, emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi.

Lajçak është akuzuar ashpër të hënën nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili ka deklaruar se i dërguari i BE-së pë dialogun “është koordinuar” me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Shpërndaje në: