“Kurti iu tha deputetëve të VV’së mos ta votojnë kurrsesi Trustin: Ja me mu, ja me këta”

Periskopi.com Lajme

Besnik Tahiri i AAK-së, thotë se kanë informata se kryeministri Kurti iu ka thënë deputetëve të Vetëvendosjes, të mos e votojnë Trustin me shprehjen ‘ose jeni me mu ose me këta’.

“Informatat që kemi është se komunikimi me deputetët tuaj, ka qenë ja me mu ja me këta. Unë i ftoj deputetët të reflektojnë dhe poashtu shpresoj të reflektoni rreth pagës minimale. Ju ftojmë të refletkoni rreth situatën në ekonomi”, ka thënë Tahiri./Periskopi