Kurti në seancë: PDK bllokon foltoren e Kuvendit

Pas disa fjalimeve në Kuvendin e Kosovës, ku opozita kërkon të trajtohen me urgjencë kërkesat e veteranëve, PDK ka bllokuar foltoren e Kuvendit.

Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se seanca e sotme nuk ka kuptim, pasa jashtë Kuvendit janë veteranët e UÇK-së.

“Kjo seancë nuk ka kuptim nuk do të mbahet dhe nuk do të lejohet të mbahet. Ju bëj thirrje të mos rrini në këtë seancë”, tha Qalaj./Periskopi

 

-->

MË SHUMË PËR

TE FUNDIT