Kurti për kërcënimin: S’jam ndjerë i rrezikuar, organet e panë të arsyeshme të më ruanin

Periskopi.com Lajme

Kryeministri i Kosovë, Albin Kurti ka folur pasi gjatë ditës u kërcënua në rrjetet sociale.

Kurti ka thënë se nuk ndihet i kërcënuar dhe se është punë e organeve të rendit.

“Nuk jam i rrezikuar as nuk jam ndjerë, por janë organet që i marrin veprimet, përndryshe unë as dje as sot nuk e kam ndryshuar agjendën”

“Organet e sigurisë janë mekanizma të shtetit, që  gjejnë kur bëjnë kërcënime në rrjetet sociale. E kam të pamundur të merrem fizikisht kur bëjnë kërcënime për fizikun tim”, ka thënë ai, raporton Periskopi.