Kurti për marrëveshjen e djeshme me Serbinë: Nuk është e mirë

Periskopi.com Lajme

Duke iu kundërpërgjigjur Lumir Abdixhikut, kryeministri Albin Kurti, thotë se vazhdon të mendojë se marrëveshja e nënshkruar dje në Bruksel, ‘nuk është e mirë’, por ‘gjendja në terren është shumë më e keqe’.

“Marrëveshjet e vitit 2013 dhe 2015, nuk janë të mira, gjendja në terren është shumë më e keqe sesa marrëveshjet e këqija. Nuk kam ndryshuar qëndrime, por kam metoda që për konceptin dhe qëllimin e njëjtë bëjnë më të mirën e mundshme në kohën që është e ngopur me trashëgimi të mbrapshta”, ka thënë Kurti. /Periskopi