Kurti rrugës për Kosovë, Vuçiqi në Bruksel vazhdon takimet me Lajçakun e Escobarin

Kurti rrugës për Kosovë, Vuçiqi në Bruksel vazhdon takimet me Lajçakun e Escobarin

Pasi ka përfundur takimi mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, kryeministri Albin Kurti është nisur për tu kthyer në Kosovë, shkruan Periskopi.

Por presidenti serb, Aleksander Vuçiq është duke vazhduar takimet me Mirosllav Lajçak, i dërguar i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun dhe me Gabriel Escobar.

Kjo është bërë e ditur nga burime të kanal10 në Bruksel.

“Lajcak e Eskobar janë duke vazhduar takimet me Vuçiqin”, tha moderatori i debatit në kanal10/Periskopi

Shpërndaje në: