Kusari-Lila tregon se a do t’ia marrë Albin Kurti terminalin djalit të Isa Mustafës

Periskopi.com Lajme

Mimoza Kusari-Lila nga Alternativa, e cila në këto zgjedhje garoi në listë të Vetëvendosjes për deputete, ka thënë se Albin Kurti do t’ia kthejë shtetit terminalet doganore të privatizuara, transmeton Periskopi.

E pyetur nëse Albin Kurti do t’ia marrë terminalin  djalit të Isa Mustafës, ajo përgjigjet:

‘’Të gjithëve, përfshirë LDK’në dhe VV’në. Unë po besoj që Isa Mustafa është pajtu që po hyjmë bashkë në një etapë të re dhe kjo ka  me pasu me ndryshimet tek njerëzit, që kanë emra dhe mbiemra. Ka me i ardhë fundi transformimeve enorme që u kanë  ndodh njerëzve duke përfituar jashtëligjshëm’’, ka thënë ajo në Debat Plus.

Arben Mustafa, djali i Isa Mustafës figuron si drejtues i biznesit të terminaleve ‘ “INTEREUROPA KOSOVA L.L.C”./PERISKOPI/

 

Shpërndaje në: