Kush nuk i pa? Kështu u ekzekutuan penalltitë e finales Chelsea – Liverpool

Periskopi.com Sporti

Liverpooli ka triumfuar në finalen e Kupës FA, aty ku mposhti Chelsean. Si zakonisht, ndeshja u zhvillua në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp fitoi pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt prej 90 minutave u mbyll baras dhe pa gola. Pa gola u mbyllen edhe vazhdimet, duke lënë që gjithçka të përcaktohet në penallti.

Në ekzekutimin e penalltive më të saktë u treguan “Të Kuqtë”, të cilët fituan me rezultatin 5:6.

Cesar Azpilicueta dhe Mason Mount ishin futbollistët që dështuan të shënonin nga pika e bardhë te skuadra e Chelseas.

Në anën tjetër, Sadio Mane ishte i vetmi që nuk shënoi te Liverpooli.

VIDEO