Ky ekip nga Kosova do të luajë në Ligën e Kampionëve

Ky ekip nga Kosova do të luajë në Ligën e Kampionëve

UEFA ka njoftuar se klubet kosovare pritet të marrin pjesë në garat evropiane për edicionin e ardhshëm, nëse i plotësojnë kriteret, përcjell Zëri.

Shtëpia e futbollit evropian ka zbuluar se dy skuadra kosovare do të luajnë në Evropë, kampioni në Ligën e Kampionëve dhe fituesi i Kupës në Europa League.

Shpërndaje në: