Ky është ilaçi natyral që kuron diabetin

Ky është ilaçi natyral që kuron diabetin

Diabeti shfaqet kur pankreasi nuk është i aftë të prodhojë mjaftueshëm insulinë dhe, si rezultat i kësaj, gjendet shumë glukozë në gjak. Prandaj, trupi nuk mund të prodhojë mjaftueshëm insulinë për t’i mirëmbajtur nivelet normale të glukozës në gjak, transmeton Telegrafi.

Por, fatmirësisht ekzistojnë disa mënyra për ta kontrolluar këtë sëmundje dhe për të pasur një jetë normale.

Simptomat e diabetit:

– Humbja e peshës

– Etje e tepërt

– Uri

– lodhje

– Probleme me lëkurë

Më poshtë e keni një ilaç natyral i cili i largon lëngjet e tepërta dhe i normalizon nivelet e sheqerit në gjak.

Përbërësit:

– Një pras me rrënjë

– Dy litra ujë mineral

Pastrojeni mirë prasin dhe vendoseni atë në një shishe të mbushur me 60 ml ujë. Lëreni ashtu për 24 orë.

Këtë pije konsumoni ditën e nesërme në vend të ujit dhe metodën përsëriteni derisa t’i vëreni rezultatet. /Telegrafi/

Shpërndaje në: