Ky është lojtari i parë në Premier Ligë që do bëhet publikisht ‘gay’

Periskopi.com Sporti

Të gjithë, kush më pak e kush më shumë, e pranojnë se homoseksualiteti ekziston. Ai është i pranishëm në çdo shoqëri, kudo në botë.

Ky fenomen ka ekzistuar edhe më parë në shoqëritë tona. Çdo kush ka opinione të ndryshme rreth këtij orientimi, me shumicën që janë kundër, shkruan Periskopi.

Befasia e natës vjen nga Premier Liga, ku një nga yjet e futbollit në ishull do ta pranoj publikisht që është homoseksual.

Related image

Është anëtari i Chelseat, Ruben Loftus-Cheek, i cili përfundimisht do ta pranoj që i përket këtij orientimi.

Sipas raportimeve të fundit, mesfushori anglez i ka treguar së pari bashkëlojtarëve të tij, të cilët e kanë mbështetur dhe tani është gati që ti thotë edhe publikut. /Periskopi