Ky është lojtari më i mirë spanjoll që ka luajtur në Premier Ligë

Periskopi.com Sporti

Premier League ka pasur kënaqësinë të shoh shumë futbollistë spanjollë të talentuar, por audienca SPORTbible ka votuar për David Silvan si më të mirin. 

Silva, i cili ka fituar tre tituj të Premier Ligës që kur ka shkuar në Angli në vitin 2010, mori 43 përqind të votave, shkruan Periskopi.

City e transferoi atë nga Valencia për shumë e 24 milionë funtave.

Në 226 paraqitje, spanjolli ka realizuar 54 herë dhe ka dhënë 77 asiste. /Periskopi

Shpërndaje në: