Ky është orari i ri i ndeshjeve të Superligës së Kosovës

Ky është orari i ri i ndeshjeve të Superligës së Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e radhës kampionale.

Pas pushimit dyjavor për shkak të kombëtareve, elita e futbollit kosovar rikthehet me ndeshjet e xhiros së 27-të.

Ballkani dhe Gjilani do ta zhvillojnë ndeshjen kryesore të shtunën në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Të gjitha përballjet e kësaj jave do të zhvillohen ditën e shtunë, me një orar të ri, për dallim nga ndeshjet e kaluara.

Takimet e Superligës së Kosovës nga kjo javë do të luhen me fillim nga ora 15:00, ndërsa më parë janë luajtur dy orë më herët.

Çiftet dhe orari i plotë:

E SHTUNË:

Ballkani 15:00 Gjilani

Drita 15:00 Drenica

Llapi 15:00 Malisheva

Prishtina 15:00 Trepça ‘89

Dukagjini 15:00 Ferizaj

Shpërndaje në: