Ky është parashikimi i motit për ditën e mërkurë

Ky është parashikimi i motit për ditën e mërkurë

Natën dhe gjatë ditës së mërkurë do të mbajë mot i ftohtë e kryesisht i vranët, sipas Prishtina Weather.

Lokalisht nuk përjashtohen mundësi edhe për reshje afatshkurta bore apo shiu.

Temperaturat minimale 0-3C, e ato maksimale 4C deri në 7C.

Mot i ftohtë, mbizotëruar nga vransirat parashihet edhe ditën e enjte dhe të premte, e kohëpaskohe priten edhe të reshura të dobëta bore. Temperaturat deri në fundjavë zbresin edhe në -3C, minimalet e maksimalet pranë 0C.

Shpërndaje në: