Ky është plani i Cristiano Ronaldos pas largimit nga Juventus

Periskopi.com Sporti

Juventusi nuk mund të jetë klubi i fundit i Cristiano Ronaldos, me portugezin që e ka ndërmend të rikthehet në një nga klubet mëparshme. 

Futbollisti 33-vjeçar ka shijuar mundësinë për të kaluar në Itali dhe për të përjetuar një sfidë të re në Serie A, transmeton Periskopi.

Kur ish ylli i Manchester United dhe Real Madrid u pyet për të ardhmen e tij, ai nuk mund të përjashtonte mundësinë e kthimit në Portugali për një ndeshje tjetër me Sporting CP.

Image result for ronaldo sporting lisbon

”A do të kthehem në Sporting si Nani? Në futboll nuk i dihet kurrë”, tha ai për Fox Sports.

Pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’ filloi karrierën e tij profesionale në Sporting në vitin 2002 dhe bëri 25 paraqitje për klubin.

Shpërndaje në: