Ky është polici që vdiq nga shpërthimi në Prizren

Periskopi.com Lajme

Gjatë një aksioni të policisë në Zhur të Prizrenit, një zyrtar policor ka humbur jetën dhe dy janë lënduar.

Kryetari i PDK’së, Kadri ka njoftuar se polici pa shenja jete është Sami Thaçi.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Mund të konfirmojmë se sot 28.01.2020 në orët e mbrëmjes gjatë një operacioni policor në fsh. Zhur të Prizrenit, dyshohet se ka ndodhur një shpërthim ku si pasojë e këtij shpërthimi ende të pa identifikuar kanë pësuar lëndime tre zyrtar policor dhe një qytetar. Si pasojë e lëndimeve/plagëve të pësuara dyshohet se njëri nga zyrtarët policor të ketë ndërruar jetë. Njësitet policore relevante dhe stafi menaxhues i PK-se kanë dalur në vendin e ngjarjes. Për informacione tjera do t’ju njoftojmë në vijim”, ka thënë Shaban Osmanollaj.

 

 

 

Shpërndaje në: