Ky është serbi i cili u qëllua në veri të Kosovës

Periskopi.com Lajme

Qytetari i cili u qëllua në mëgjesin e sotëm nga zyrtarët policorë të Kosovës, është Sreçko Sofronijeviq, sipas Kosovo Online.

Përveç Sreçkos raportohet edhe për dhjetëra serbë të plagosur tjerë nga bombolat e gazit dhe nga molotovi.

“Lëndimi u shkaktua nga një armë zjarri, Sreçkoja u qëllua në kraharor. Ne tash po përgatitemi për sallën e operacionit për t’ia hequr plumbin. Ai është në intenzivë dhe është në gjendje të rëndë.” – ka thënë kirurgi Zlatan Elek, përcjell Periskopi.

Kos-Online: Policia e Kosovës qëlloi Sreçkon me plumb në shpinë, ai në gjendje kritike (Pamje +21)