Ky wshtw favoriti kryesor pwr ta zwvendwsuar Koemanin te Barcelona

Periskopi.com Sporti

Raportet e fundit potencojnw se Barcelona ka filluar ta planifikojw jetwn pa Ronald Koemanin, teksa thuhet se Roberto Martinez wshtw objektivi kryesor pwr ta zwvendwsuar atw.

Spekulimet në lidhje me të ardhmen e trajnerit holandez janë ndezur gjatë disa muajve, por tani është marrë një vendim për të shkuar në një drejtim tjetër.

Gjigantët e La Ligës tani janë duke pritur në momentin e duhur për të bërë një ndryshim, pasi ata janë në mes të një programi të vrullshëm vendas dhe evropian.

Sipas mediumit Goal.com, një shkarkim i Koeman nga Barcelona duhet i pashmangshëm, edhe pse jo brenda këtij muaji.

Goal.com shton se ka mësuar se takimi i radhës në Camp Nou nuk do të veprojë si urë, me plane afatgjata në proces të hartimit.

Ish-kapiteni Xavi vazhdon të jetë i lidhur shumë me një rikthim në Kataluni si trajner dhe nuk e ka fshehur faktin se ai do të donte të menaxhonte Barçën në një të ardhmen.

Megjithatë, ai është i lidhur me një kontratë në Katar me klubin Al Sadd dhe nuk është aktualisht zgjedhja kryesore për Joan Laporta dhe grupin e tij.

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez është opsioni i preferuar tani për tani, por ai gjithashtu është në një marrëveshje të vlefshme diku tjetër.

Spanjolli aktualisht është i fokusuar në finalet e Ligës së Kombeve me Belgjikën në tetor, ndërsa kualifikimet janë duke u zhvilluar për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Mund të ndodhë që Martinez, i cili është një vendas katalanas, është i gatshëm të largohet nga posti i tij te Belgjika.

Shpërndaje në: