Lajçak e takon të dërguarin e Britanisë për Ballkanin, diskutuan për dialogun

Periskopi.com Lajme

Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka takuar gjatë ditës së sotme të dërguarin e Britanisë për Ballkanin, Sir Stuart Peach.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Emisari Lajçak përmes një postimi në Twitter, përcjell Periskopi.

Ai ka thënë se temë e diskutimit me të dërguarn e Britanisë për Ballkanin ishte dialogu çështjet regjionale.

“Patëm një diskutim të mirë për dialogun dhe çështjet regjionale me të dërguarin e Britanisë për Ballkanin, Sir Stuart Peach në Bruksel”, ka thënë Lajçak./Periskopi.com/