Lajçak nesër në Kosovë, takohet me Kurtin dhe liderët e partive opozitare

Periskopi.com Lajme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do ta vizitojë nesër Kosovën.

Lajçak gjatë vizitës në Kosovë do të takohet me kryeministrin Albin Kurti, si dhe me liderë të partive kryesore opozitare dhe përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë.

Gjatë qëndrimit, ai planifikon të vizitojë edhe Prizrenin dhe veriun e Kosovës.

Ai do të qëndrojë në Kosovë nga data 27 deri më 29 qershor.