Lajcak takon Dritan Abazoviqin

Periskopi.com Lajme

Emisari i BE-së, Miroslav Lajcak po qëndron në Mal të Zi ku ka takuar zëvendëskryeministrin Dritan Abazoviq.

Partia e Abazoviqit, Ura ka ndarë një fotografi të tyre në Twitter.

“Abazoviq me Lajcakun në Villa Gorica. Takim i zëvendëskryeministrit me Emisarin Special, Miroslav Lajcak”, thuhet në postim.

Lajcak ka vizituar paraprakisht Serbinë dhe Kosovës ku është takuar me liderët politikë të shteteve.