Lajm i mirë për Kosovën: Filmin “Nëntori i Ftoftë” mund ta shikoni tash në Netflix

Lajm i mirë për Kosovën: Filmin “Nëntori i Ftoftë” mund ta shikoni tash në Netflix

Aktori i njohur kosovar, Fatmir Spahiu ka dhënë një lajm të mirë, duke njoftuar se filmi ” Nëntori i Ftoftë” tani do të shfqet edhe në Netflix, shkruan Periskopi.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Spahiu tha se ky film është prodhuar me shumë sakrificë dhe pasqyron “dramen njerzore të një njeriu i cili ndodhej në mes dy zgjidhjesh, dyjat të gabuara”.

“Nje projekt i prodhuar dise vite me pare, me shume mund e sakrifice. Projekt i cili pasqyroj sakte dramen njerzore te nje njeriu i cili ndodhej ne mes dy zgjidhjesh, dyjat te gabuara. Projekt ky qe mijera shikuesve neper bote ju beri te qarte vitet e fillimit te apart’heidit kosovar. Film ky qe na beri krenare ne shume festivale boterore, duke nisur nga San Sebastian Film Festival, Zurich Film Festival, e deri tek Selaniku, e keshu me radhe.
Film qe na solli plot cmime e plot momente krenarie”, ka shkruar aktori ndër të tjera.

Postimi i plotë i Fatmir Spahiut:

Miq, nje lajm i mire i akshamit, javes dhe muajit.
Nje lajm i mire per mua dhe per te gjithe, regjisorin, bashkepunetoret, bashkeproducentet.
Nje projekt i prodhuar dise vite me pare, me shume mund e sakrifice. Projekt i cili pasqyroj sakte dramen njerzore te nje njeriu i cili ndodhej ne mes dy zgjidhjesh, dyjat te gabuara. Projekt ky qe mijera shikuesve neper bote ju beri te qarte vitet e fillimit te apart’heidit kosovar. Film ky qe na beri krenare ne shume festivale boterore, duke nisur nga San Sebastian Film Festival, Zurich Film Festival, e deri tek Selaniku, e keshu me radhe.
Film qe na solli plot cmime e plot momente krenarie.
“Nentori i Ftohte” i regjisorit dhe koproducnetit Ismet Sijarina nga sot mund te shihet ne NETFLIX.
Lezet pas shume vitesh me ju rikthy keti filmi edhe nje here.
Falemnderit bashkepunetorve.
Shikim te kendeshem.

Shpërndaje në: