Lajm i keq për skuadrat që ankohen te gjyqtari

Lajm i keq për skuadrat që ankohen te gjyqtari

Kjo, për shkak të presionit të i bëhet gjyqtarit nga futbollistët.

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë beson se është më e mira që vetëm kapiteni të ketë të drejtën e ankesës ndaj gjyqtarit.

Këtë e ka zbuluar legjenda e futbollit botëror, Marc van Basten.

“Po ka shumë lojtarë që po ankohen te gjyqtari gjatë ndeshjes. Jam i sigurt se sjelljet e lojtarëve duhet të jenë më të mira dhe po bisedojmë që ta rregullojmë këtë”, tha Van Basten.

“Mendoj se ne mund të mësojmë nga sportet tjera, sikurse ata nga ne, sepse duhet ta zgjidhim këtë problem. Në Ragbi lejohet vetëm kapiteni që të diskutoj me gjyqtarin”. /Periskopi.com

Shpërndaje në: