Lajmi i fundit: Vriten dy amerikanë në Jordan, po hynin në bazë ushtarake

Lajmi i fundit: Vriten dy amerikanë në Jordan, po hynin në bazë ushtarake

Dy trajnerë ushtarak amerikanë u vranë në Jordani të premten kur po tentoni me veturë të hynin në bazën ushtarake pa leje dhe forcat jordaneze kanë shtënë me armë duke i ndaluar ata, ka thënë një burim i kësaj ushtrie.

“Ka pasur të shtëna armësh në hyrje të bazës ushtarake, pa asnjë përpjekje nga ana e veturës së trajnerëve për të hyrë në portë po zbatuar urdhrin e rojeve në hyrje”, i ka thënë një burim ushtarak agjencisë së lajmeve Reuters, raporton Periskopi

Një amerikanë i tretë dhe një oficerë jordanez thuhet se janë plagosur gjatë të shtënave.

Incidenti ndodhi në Prince Faisal bazë ajrore në al – Jafr, në jug të Jordanit.

 

Shpërndaje në: