Lamtumirë Barcelonë: Statistikat jashtëtokësore të Messit me Barcelonën, teksa përshëndetet me klubin

Periskopi.com Sporti

Lionel Messi dhe Barcelona kanë ndarë rrugët.

Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi katalunas, i cili ka dalë me një komunikatë zyrtare duke shpjeguar se negociatat për kontratën e re kanë dështuar dhe i ka uruar çdo të mirë futbollistit në të ardhmen, shkruan Periskopi.

Derisa rrjetet sociale dhe futbolldashësit kanë kaluar në ekstazë me reagime e komente, i hedhim një sy një aspekti tjetër.

Statistikave të tij me klubin. Nuk do ta komplikojmë, por do të tregojmë vetëm ato që kanë rëndësi dhe që nënvizojnë karrierën e tij, siç shpjegon edhe faqja ‘433’.

Plot 778 ndeshje, 672 gola, 305 asistime dhe 35 trofe, të mjaftojnë të jesh lojtari më i mirë i të gjitha kohëve. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: