Largimi i Muriqit në janar duket tashmë i pashmangshëm, Lazio e ka gjetur zëvendësuesin

Periskopi.com Sporti

Vedat Muriqi ka shenja largimi nga Lacio në merkaton e janarit dhe klubi romak tashmë është në kërkim të një sulmuesi pasi edhe Immobile po has vështirësi për shkak të dëmtimeve të shpeshta.

Erik Botheim dhe Ciccio Caputo janë dy opsionet që po shikohet nga bordi sportiv

Ata po kërkojnë gjithashtu një mbrojtës të majtë, sipas Il Corriere dello Sport.